نمایش 1–12 از 16 نتیجه

خرید کینوا در ایران با قیمت مناسب و کیفیت بالا. کینوا تنها غذای گیاهی است که پروتئین‌های کامل بدن را تأمین می‌کند و در بین افرادی که گیاهخوار هستند محبوبیت بالایی پیدا کرده است. کینوا در ایران و در بین افرادی که به سبک زندگی سالم روی آورده‌اند، طرفداران زیادی دارد.

پلی فنول‌ها مواد شیمیایی هستند که سلول‌ها و مواد شیمیایی بدن را در برابر آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کنند. کینوا منبغ غنی از پلی فنول‌ها می‌باشد و در مقایسه با محصولاتی همچون گندم، برنج، آرد، سیب زمینی و غیره پلی فنول‌ بیشتری دارد.

مقدار فیبر خوب کینوا به کاهش میزان کلسترول کمک می‌کند. وجود فیبر به هضم غذا کمک می‌کند. بنابراین مصرف دانه‌های گیاه برای افرادی که مشکل هضم غذا دارند، بسیار مناسب است. یک فنجان کینوا پخته شده حاوی 21 درصد فیبر روزانه است که برای پاکسازی روده بسیار خوب است. کینوا پخته شده سالم‌ترین غذای جهان است که نسبت به بسیاری از غلات دیگر به راحتی قابل هضم می‌باشد. خواص فوق‌العاده این محصول سبب تقاضا روزافزون برای کینوا در ایران شده است.

ارزش بالای خرید کینوا

به گفته برخی دانشمندان، فیبر موجود در کینوا به افراد کمک می‌کند تا زندگی طولانی‌تری داشته باشند. جدیدترین مطالعات نشان می‌دهد، مصرف زیاد فیبر در رژیم غذایی خطر مرگ و میر را کاهش می‌دهد.

دو مطالعه اخیر حاکی از این است که مصرف غلات با طول عمر مرتبط می‌باشد. زمانی که محققان به مصرف کل غلات و مرگ ناشی از بیماری‌های مزمن مانند سرطان، بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت و … پرداختند، خاطر نشان کردند که فیبر برای بدن بسیار مفید است. مطالعه دیگری نشان داد که مصرف دانه کینوا با کاهش خطر بیماری قلبی عروقی در زنان و مردان همراه است.

خرید کینوا در اصفهان و تهران

هم اکنون میتوانید خرید کینوا را با قیمت مناسب در فروشگاه هایوا داشته باشید و از شعبه های مرکز شهر اصفهان و تهران تهیه فرمایید. برند هایوا برای کینوا را حتما به ان دقت داشته باشید.

کینوا ارگانیک چیست؟

تراریخته یعنی تزریق یک ژن به یک جاندار. این جاندار ممکن است گیاه باشد یا حیوان. بطور کلی دست کاری ژنتیکی می‌تواند به دو صورت اضافه کردن یک ژن مثبت به جاندار (تراریخته) و یا حذف کردن یک ژن منفی (فروریخته) باشد. در حقیقت فرآیند تراریخته کردن در جهت رفع نواقصی از جاندار یا تقویت و یا ایجاد یک خاصیت در جاندار است و فرآیندی مثبت است. بطور مثال در منطقه‌ای از آفریقا که کودکان به بیماری‌های ناشی از کمبود ویتامین A دچار می‌شدند، با تراریخته کردن برنج آن منطقه و اضافه کردن ویتامین A به آن، بیماری‌ها بهبود پیدا کرد. و یا بدلیل آفت پذیر بودن بالای بعضی گیاهان، صرفه اقتصادی ندارند و نهایتا کشت آن‌ها از طرف کشاورزان با استقبال مواجه نمی‌شود، لذا با تراریخته کردن این گیاهان و وارد کردن سمی به ژن آن‌ها باعث می‌شوند که گیاه بتواند با کمک این سم در مقابل آفات مقاومت کرده و محصول چندین برابر را در پی داشته باشد.

اما موضوعی که در مورد محصولات تراریخته مسأله ساز شده است این است که بعضی از این ژن‌های وارد شده به محصولات سرطان زا هستند و این موضوع باعث شده است که تمایل مردم به مصرف این نوع محصولات کم شود. مخصوصا در کشورهای اروپایی مردم هیچ تمایلی به مصرف این محصولات نشان ندادند و سازمان بهداشت جهانی تصمیم به کمتر شدن کشت این محصولات گرفت.

ارگانیک چیست؟

محصولات ارگانیک محصولاتی هستند که در نمام مراحل کاشت، داشت و برداشت طبق فرآیند طبیعی رشد خود هماهنگ بوده و هیچ فرآیند و یا مواد و یا سم شیمیایی بر آن وارد نشده باشد. و حتی باید تا سه سال قبل از کشت این محصولات، در آن زمین هیچ سمی جهت آفات مصرف نشده باشد. به جهت شرایط خاص کشت محصولات ارگانیک، هزینه کشت این محصولات بسیار بالا شده و به جهت مقاوم نبودن گیاهان به آفات، محصول چندانی به عمل نیامده و نهایتا برای به صرفه بودن کشت محصولات کاملا ارگانیک، باید مبلغ فروش این محصولات بالا رود. اما نکته اینجا است که آیا واقعا چنین محصولاتی در بازار وجود دارد، یا واژه ارگانیک را برای تراریخته نبودن محصولات بکار می‌برند. در واقع باید گفت ادعای ارگانیک بودن محصولات در بیشتر مواقع واقعی نیست. چرا که تولید محصولاتی که بدون هیچ کود و سم شیمیایی تولید شده باشد، عملا وجود ندارد.

از طرفی ذکر این نکته حائز اهمیت است که بالا بودن قیمت محصولات دلیل بر ارگانیک بودن آن نیست. همانطور که می‌دانید مواد نگهدارنده برای بالا بردن طول عمر مواد غذایی مخصوصا لبنیات بسیار پرمصرف بوده و مصرف این ماده شیمیایی در مواد غذایی سبب خارج شدن محصول از دسته ارگانیک‌ها می‌شود. پس قیمت معیار خوبی برای شناسایی مواد ارگانیک نخواهد بود.

بیان این نکته هم خالی از لطف نیست که، برخلاف تصور بعضی افراد، مواد غذایی که دیرتر فاسد می‌شوند، کیفیت بهتری دارند و سالم‌ترند. در صورتی که مواد غذایی سالم و ارگانیک، زودتر از موادغذایی دارای نگهدارنده فاسد می‌شوند. پس موادی که دیرتر خراب می‌شوند، علامتی از ارگانیک نبودن دارند و باید به آن‌ها شک کرد. در واقع چیزی که مبرهن است این است که برای تولید محصول ارگانیک به هیچ وجه نباید از موجوداتی که دستکاری ژنتیکی شده‌اند. استفاده کرد.

مصرف مواد تراریخته بهتر است یا ارگانیک؟

برای رسیدن به پاسخ بهتر است فواید و مضرات هر یک از محصولات تراریخته و ارگانیک را روی سلامتی بدن مورد بحث قرار داد. در مورد محصولات تراریخته، بدلیل این که عمده دلیل تراریخته کردن محصولات، مقاوم کردن محصولات به آفات است و این ژن از طریق وارد کردن سمی به ژن امکان‌پذیر است که سرطان‌زا است، قطعا برای سلامت انسان و طبیعت مضر خواهد بود. از طرفی وارد شدن این سم در چرخه طبیعت، باعث مقاوم شدن بدن انسان و جانداران به آنتی بیوتیک‌ها شده و در سالیان بعد باید برای درمان بیماری‌ها از دز بالاتری از داروها برای درمان موفق بیماری‌ها استفاده کرد. پس استفاده از این نوع محصولات تراریخته ضرر دارد. (با ذکر این نکته که ممکن است بعضی دست کاری‌های ژنتیکی مفید بوده و حتی برای درمان بیماری هم مفید واقع شود)

در مورد ارگانیک بودن هم شبهاتی بیان می‌گردد که چون این گیاهان، هیچ سمی دریافت نمی‌کنند، در مقابل آفات مقاوم نبوده و بسیار آسیب پذیر هستند و از آنجایی که براحتی مورد تغذیه آفات قرار می‌گیرند، منجر به تولید آفلاتوکسین شده و همین ماده سرطان زا می‌باشد. ( تغذیه آفات موجب ایجاد حفره‌هایی در محصولات شده که این حفره‌ها تولید قارچ و نهایتا تولید آفلاتوکسین می‌کنند) در واقع این قارچ‌ها در همه محصولاتی که به نوعی آسیب دیده‌اند (حتی آسیب فیزیکی) رشد می‌کنند. پس این اتفاق حتی در یک محصول تراریخته هم ممکن است رخ دهد.

نکته‌ای که در محصولات تراریخته باید در نطر گرفت این است که اگر گیاه یا جانداری دستکاری ژنتیکی شود، تمام فرآورده‌های بدست آمده از آن هم تراریخته خواهد بود. مثلا لباس‌هایی که از پنبه و یا حتی شیر و تخم مرغی که از دام و مرغ تغذیه شده با محصولات تراریخته، بدست می‌آیند هم تراریخته غیر مستقیم هستند.

در واقع در ایران نمی‌توان بطور صد در صد ادعا کرد که برنج ارگانیک کشت می‌شود، چرا که در اغلب مناطق کشت برنج، آب مراتع برنج به هم راه دارند و از یک کشتزار برنج به کشتزار بعدی می‌ریزد و اگر کشاورزی هم بخواهد از سموم کشاورزی و یا کود شیمیایی استفاده نکند در عمل موفق نخواهد بود. در مورد محصولات دامی و آرایشی بهداشتی هم باید بیان کرد که این چرخه تولید باید در تمام مراحل، ارگانیک بودن خود را حفظ کند تا بتوان محصولات نهایی را ارگانیک نامید.

در ایران فعلا محصولاتی که تولید آن‌ها در تأمین غذای مردم نقش اساسی دارند و میزان تولید آن‌ها نباید از مقداری کمتر شود بصورت تراریخته کشت می‌شوند. این محصولات عبارت‌اند از پنبه، کلزا، ذرت، سویا و در بعضی مناطق برنج.

در مورد کینوا باید این نکته را در نظر داشت که چون کینوا گیاه بومی ایران نیست و بذر اولیه این گیاه از خارج از کشور وارد ایران شده است، نمی‌تواند بطور قطع در مورد ارگانیک بودن آن صحبت کرد.

 قیمت بذر کینوا وارداتی در بازار نوسان دارد. اما چیزی که هویداست این است که این گیاه در تمام مراحل کاشت، داشت، برداشت هیچ مواد شیمیایی جهت افزایش محصول دریافت نمی‌کند. یکی از دلایل اصلی آن هم این است که چون کینوا گیاه بومی ایران نیست، آفات کینوا در ایران وجود نداشته و کاشت کینوا در ایران با موفقیت بالایی روبرو شده است و همین آفت نزدن باعث تولید میزان قابل توجهی در هر هکتار کشت می‌گردد.

لذا اصلا نیازی به استفاده از مواد شیمیایی نبوده است. از طرفی به دلیل مقاوم بودن گیاه کینوا به آفات، نیاز چندانی به استفاده از سموم کشاورزی هم ندارد. در مقایسه با گندم که سه بار سم دریافت می‌کند، کینوا فقط یک بار سم دریافت می‌کند و آن هم در مرحله‌ای است که هنوز محصول به عمل نیامده است و در مقایسه با سایر محصولات کشاورزی که مستقیما سم روی محصول پاشیده می‌شود، بسیار سالم‌تر است.

در واقع باید این طور گفت که کینوای موجود در ایران (وارداتی یا کشت ایران) هیچ یک را نمی‌توان به طور صد در صد کینوا ارگانیک نامید. اولا بذر کینوا وارداتی و کشت ایران هر دو یکسان بوده که همان بذر موجود در کشورهای آمریکای جنوبی است.

ثانیا اگر احتمالاتی مبنی بر تراریخته بودن کینوا مطرح باشد، بیشتر مربوط به کینوا وارداتی خواهد بود تا کشت ایران. چون کینوای وارداتی علاوه بر مشخص نبودن هویت بذر کشت شده، مراحل کشت نیز نامشخص است و به دلیل این که کینوا گیاه بومی آمریکای جنوبی است و آفات زیادی هم در آن منطقه، کینوا را تهدید می‌کند از سموم بیشتری در مراحل کشت استفاده می‌شود.

پس بیان این نکته که کینوای وارداتی ارگانیک و کینوای کشت ایران تراریخته است کاملا غلط و بی‌اساس است. از طرفی چون کشورهای اروپایی از واردات محصولات تراریخته بطور جدی ممانعت می‌کنند، متأسفانه در سال‌های اخیر حجم زیادتری از محصولات تراریخته وارد کشورهای آسیایی می‌شود.

مراحل نگهداری از کینوا

هنگامی که دانه کینوا توانست جای خود را در میان غلات به خوبی باز کند و بیشترین میزان مصرف را به خود نیز اختصاص دهد باید گفت که برای بسیاری از افرادی که دانه کینوا را مورد مصرف قرار می‌دهند باید نسبت به طریقه نگهداری آن نیز اطلاعاتی را در دست داشته باشند تا بتوانند در مدت زمان مشخصی از دانه کینوا ارزشمند استفاده شود.

یکی از روش‌های که برای نگهداری از کینوا وجود دارد قرار دادن آن در مکانی خشک و خنک می‌باشد در بیشتر موارد دانه کینوا در مکان‌های تاریک نیز نگهداری می‌شود و باید این مطلب را در نظر داشت که دانه کینوا در این شرایط بدون هیچگونه خرابی، ماندگاری بالایی را به خود اختصاص می‌دهد. پس زمانی که از مراکز فروش کینوا در اصفهان محصول خود را خریداری کردید حتما دانه‌های کینوا را در مکانی تاریک نگهداری کنید.

هنگامی که دانه کینوا در ظرف‌های دربسته قرار داده می‌شود باعث خواهد شد که از ورود حشرات و همین طور رطوبت بیش از اندازه به داخل آن جلوگیری به عمل می‌آورد.
گاهی اوقات نیز پیش خواهد آمد که کینوا به صورت پخته شده و به میزان زیادی وجود داشته باشد در این شرایط باید گفت که کینوا پخت شده را می‌توان به مدت پنج روز الی یک هفته در داخل یخچال نیز نگهداری کرد.
بنابراین کینوا باید در محیط خنک قرار داده شود تا بتوان از طول عمر بیشتری که برای آن در این شرایط به وجود می‌آید استفاده کرد.

برای افرادی که زمان زیادی برای پخت و پز ندارند می‌توانند از دانه کینوا به شکل پخته شده در فریزر استفاده کنند به این شکل دیگر نیازی به پختن مجدد آن وجود ندارد. آماده‌سازی دانه کینوا و روش های آن کار سختی نیست و به راحتی می‌توانید محصولات کینوا را وارد رژیم غذایی خود کنید.

یکی از فاکتور‌های ارزشمندی که برای نگهداری دانه کینوا وجود دارد این است که اگر این دانه چه به صورت پخته شده و چه به صورت خام در داخل فریزر قرار داده شود می‌توان از آن به مدت یکسال بهره‌مند شد.
این دانه اگر به شکل درستی از آن نگهداری شود طول عمر بالایی دارد و می‌توان از آن به شکل خوبی استفاده کرد.
با توجه به مطالبی که در بالا به آن اشاره شد محل‌های تاریک و خنک و خشک فضا‌های مناسبی برای نگهداری از دانه کینوا می‌باشد و همین طور استفاده از ظرف‌های در بسته نیز نکته بسیار مهمی می‌باشد که نباید آن را نادیده گرفت.

نکاتی در رابطه با کینوا و آفات آن

یکی از مطالبی که در رابطه با کینوا باید بیان کرد این مطلب می‌باشد که کینوا برای کنترل علف‌های هرز نیز بسیار مناسب می‌باشد و در اصل برخی از بیماری‌هایی را که برای گیاهان امکان به وجود آمدن آن‌ها وجود داشته باشد را از بین می‌برد.
آفاتی که امکان دارد برای این گیاه به وجود آید در دست بررسی می‌باشد در اصل این گیاه یکی از گیاهانی است که به تازگی کشف شده است و اطلاعات زیادی در رابطه با آن در دست نیست.
باید این مطلب را در نظر داشت که این گیاه نیز مانند سایر گیاهان می‌تواند دارای بیماری‌ها و همین طور آفاتی باشد که برای آن مشکلاتی را به وجود می‌آورد و از میزان کیفیتی که برای این گیاه وجود دارد می‌کاهد.

بیماری قارچی در کینوا

یکی از بیماری‌هایی که در گیاه کینوا به وجود می‌آید به صورت قارچی می‌باشد در اصل باید گفت این بیماری خسارت‌های زیادی را به این گیاه وارد می‌سازد و باعث می‌شود که این آفات و بیماری‌ها کیفیت و مفید بودنی را که برای آن وجود دارد را از بین ببرد.
سفیدک، یکی از بیماری‌ها و آفاتی است که برای این گیاه به وجود می‌آید و این مورد در دمای 10 تا 20 درجه سانتی گراد اتفاق می‌افتد.

علائم بیماری سفیدک در کینوا

هنگامی که بیماری مانند سفیدک بر روی گیاه کینوا به وجود می‌آید علامت‌هایی برای آن‌ها وجود دارد که باید توجه ویژه‌ای را در رابطه با آن انجام داد در این رابطه باید گفت یکی از مشخصه‌های آن لکه‌های زرد و گاهی اوقات نیز بی رنگ است.
گاهی اوقات لکه‌هایی که به این شکل بر روی گیاه کینوا وجود دارد به صورتی می‌باشد که به شکل گسترده یا تک بر روی گیاه به وجود می‌آید و غالبا نیز به صورت لکه می‌باشند.
گاهی اوقات لکه‌هایی که ایجاد می‌شوند کوچک هستند و در برخی از موارد نیز به شکل گسترده‌ای بر روی برگ‌های گیاه کینوا به وجود می‌آیند که باید این مطلب را در نظر داشت که تحت چنین شرایطی باید رسیدگی‌های لازم در رابطه با این گیاه به وجود آید تا از مشکلات ناشی از آن جلوگیری به عمل آورد.
برای این که بتوان کنترل خوبی را برای گیاه کینوا به وجود آورد باید نسبت به تراکمی که برای گیاه به وجود می‌آید در رابطه با کشت آن نیز دقت کرد همین طور این که میزان آبیاری‌هایی که برای این گیاه به وجود می‌آید امکان دارد که بیش از اندازه استانداردی باشد که برای آن ایجاد شده است.
بنابراین آبیاری‌های استاندارد و همین طور کم کردن میزان رطوبت برای گیاه کینوا یکی از مطالبی است که باید جدی گرفته شود و در اصل مطلبی که بسیار مهم می‌باشد این است که این گیاه نیاز به آبیاری زیادی ندارد و نباید میزان آب زیادی را به خود ببیند؛ زیرا باعث می‌شود که مشکلات زیادی برای آن به وجود آید.
در هر صورت به کار بردن آبیاری‌های استاندارد خود نکته ارزشمندی می‌باشد که باید در نظر داشت و در این صورت است که شکل بهتری از فرایند رشد را برای این گیاه می‌توان به وجود آورد.
به کار بردن مواد شیمیایی مانند قارچ کش‌ها می‌توانند گزینه خوبی باشند تا بتوان از آن‌ها به شکل درستی استفاده کرد در اصل باید گفت که در موارد بسیار شدید به کار بردن مواد شیمیایی به شدت مهم می‌باشد و باید این مطلب را در نظر داشت که هر چه بتوان حالت طبیعی‌تری از مواد را به کار برد مناسب‌تر است و میزان مواد شیمیایی که به گیاه نیز می‌رسد کمتر می‌باشد در این صورت کیفیت گیاه نیز افزایش پیدا می‌کند.

ارزش غذایی دانه کینوا چگونه است؟

یکی از نکاتی که در رابطه با دانه کینوا باید در نظر داشت میزان گلوتن است که در آن قرار داده شده است. دانه کینوا یکی از دانه‌های بومی می‌باشد که مورد مصرف افراد قرار می‌گیرد.
ارزش غذایی دانه کینوا بسیار بالا است که نسبت به دانه‌های دیگری همچون گندم، درصد بالایی از میزان مواد و ویتامین‌هایی که در آن وجود دارد را به خود اختصاص می‌دهد. در این شرایط باید گفت که دانه کینوا نسبت به سایر غلات استاندارد‌های زیادی را به خود اختصاص داده است و توانسته درجه و رتبه بالا‌تری را به خود بگیرد. با این حال داشتن ارزش غذایی بالا برای دانه کینوا خود یکی از نکات مثبت و اثربخشی است که در این دانه به وجود آمده است و توانسته شکل و فرایند بهتری را برای این دانه به وجود آورد.

موادی که در دانه کینوا وجود دارد شامل:

  • آهن
  • فیبر
  • منیزیم
  • اسید‌های چرب امگا3
  • فولیک اسید

البته باید این مطلب را در نظر داشت که میزان پروتئینی که در این گیاه وجود دارد نیز بسیار زیاد می‌باشد و به جای این که افراد از گوشت حیوانی استفاده کنند بهتر است که بتوانند از دانه کینوا بهره‌مند شوند تا سلامت جسمی خوبی را برای خود داشته باشند. گوشت خود میزان چربی بالایی دارد و بنابراین به کار بردن غلات گزینه مناسب‌تری است که برای این که بتوان این میزان از مواد را در بدن افزایش داد در این رابطه لوبیا دسته‌ای از حبوبات است که دارای پروتئین است.
با این حال میزان پروتئینی که برای دانه کینوا وجود دارد بیشتر از لوبیا می‌باشد. کینوا بهترین جایگزین گوشت برای گیاهخواران است.

مواد مغذی و ارزش غذایی برای دانه کینوا

همان طور که در بالا نیز اشاره شده است دانه کینوا با دانه‌های دیگری همچون گندم ، لوبیا، ذرت، برنج مورد بررسی و ارزیابی قرار داده شده‌اند با این حال می‌خواهیم در رابطه با ارزش غذایی که برای هر یک این غلات مخصوصا دانه کینوا وجود دارد اطلاعاتی را به صورت دسته بندی شده ارائه دهیم.
در رابطه با دانه کینوا می‌توان میزان انرژی را که برای این دانه محبوب و مغذی وجود دارد را در نظر داشت را به نسبت 100 گرم، 399 کیلوکالری را در خود جای داده است و در مقابل سایر غلات دیگر از میزان کالری کمتری برخوردار می‌باشد که برای افرادی که نیاز به رژیم غذایی دارند به کار بردن دانه کینوا بسیار مهم و اثر بخش است.
دانه‌های دیگری مانند برنج، ذرت، گندم، لوبیا از نظر میزان کالری حجم بالا‌تری را به خود اختصاص می‌دهند که در این رابطه باید گفت به کار بردن دانه کینوا مناسب‌ترین گزینه می‌باشد.

درصد پروتئینی که در دانه کینوا وجود دارد نسبت به دانه‌های دیگر مانند لوبیا کمتر می‌باشد به صورتی که در هر 100 گرم دانه کینوا می‌تواند به میزان 16/5 درصد پروتئین را به خود اختصاص دهد. کینوای با کیفیت را از مراکز فروش کینوا در اصفهان با قیمت مناسب تهیه کنید.
نکته‌ای که باید در رابطه با دانه کینوا به آن اهمیت داد این مطلب می‌باشد که دانه کینوا دارای میزان زیادی از کلسیم می‌باشد.
مطلب دیگری که باعث شده است دانه کینوا از اهمیت بالا‌تری نسبت به غلات دیگر داشته باشد میزان آهنی است که در آن وجود دارد و آهن دانه کینوا به میزان 13/2 درصد نسبت به لوبیا که به میزان 2/1 درصد بیشتر می‌باشد.
منیزیم ، فسفر و پتاسیم در غلات ارزشمند کینوا به شدت بالا است.
یکی از غلاتی که بیشترین میزان مصرف را در میان انسان‌ها به خود اختصاص داده است برنج می‌باشد که از نظر دارا بودن منیزیم و فسفر و همین طور پتاسیم می‌توان بر مبنای گرم و میلی گرم  به ترتیب زیر بیان کرد که شامل:

منیزیم: 25 میلی گرم

فسفر: 115 میلی گرم

پتاسیم: 115 میلی گرم

با این حال اگر مقایسه‌ای با کینوا ترتیب دهیم می‌توان به شرح زیر آن را بیان نمود که شامل:

منیزم: 197 میلی گرم

فسفر: 457 میلی گرم

پتاسیم:563 میلی گرم

با توجه به درصد‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره شده است می‌توان گفت که دانه کینوا از نظر ارزش غذایی دارای رتبه بندی بالایی نسبت به سایر دانه‌هایی می‌باشد که به صورت غلات موجود هستند و می‌توان از آن به صورت جایگزینی تضمینی نسبت به سایر غلات استفاده کرد.
برنج قهوه‌ای یکی از دانه‌هایی می‌باشد که به شدت مورد استفاده قرار داده می‌شود.

دانه کینوا و حبوباتی همچون لوبیا

دانه کینوا شباهت بسیار زیادی به دانه لوبیا دارد البته این شباهت از نظر ظاهری نمی‌باشد در کل برای موادی که در این دو دانه وجود دارد می‌توان شباهت‌هایی را در نظر داشت در این شرایط باید گفت که دانه کینوا خود یکی از فاکتور‌های مهم برای سلامتی می‌باشد.
شباهتی که برای دانه کینوا و لوبیا وجود دارد به این شکل است که  سرشار از فیبر و مواد پروتئینی می‌باشد و همین طور میزان آهن خوبی نیز دارد که برای از بین بردن بیماری‌هایی نظیر کم خونی و همین طور بیماری‌های قلبی و عروقی نیز به شدت مناسب می‌باشد.
بنابراین افرادی که در هضم غذا بدن آن‌ها دچار مشکل می‌شود می‌توانند از کینوا بهره‌مند شوند با این حال تمامی فاکتور‌هایی را که برای لوبیا وجود دارد دانه کینوا در خود نهفته دارد.

ترکیب کردن غلات

یکی از نکاتی که برای بهره‌مندی از دانه کینوا می‌توان در نظر داشت ترکیب کردن آن با غلات دیگر است.
بنابراین می‌توان از دانه کینوا سالادی از غلات و همین طور حبوبات را به وجود آورد که برای سلامتی بدن انسان مفید می‌باشند. در اصل بیشتر افراد ترجیح می‌دهند که حبوبات دیگر را نیز مورد استفاده قرار دهند تا بتوانند به شکل درستی از آن‌ها بهره‌مند شوند در هر صورت باید گفت که دانه کینوا خود دارای ارزش غذایی بالایی می‌باشد و در نتیجه این که هر فرد می‌تواند به شکل قابل قبولی از آن بهره‌مند شود.
سالاد‌هایی که می‌توان به کمک دانه کینوا به دست‌آورد به راحتی در دسترس است.
ترکیبی از کاهو و همین طور لوبیا و دانه‌های کینوا خود یکی از بهترین و سالم‌ترین نوع سالاد است که به بیشتر افراد توصیه می‌شود که از آن بهره‌مند شوند.
به جای این که از سالاد‌هایی بهره برده شود که میزان زیادی از سس را در خود جای داده‌اند بهتر است که از موادی استفاده کرد که در آن‌ها هیچگونه مواد اضافی وجود نداشته باشد.